Економимо енергоносії

 • Представляємо Вашій увазі ряд корисних практичних порад по економії електроенергії, тепла і газу.

  1. Застосовуйте місцеві світильники, коли немає необхідності в загальному освітленні. Замініть лампи розжарювання на енергозберігаючі

  Хоча енергозберігаючі лампи коштують в 10 разів дорожче, ніж звичні лампи розжарювання, термін їх служби в 15 разів більше і споживають при цьому в 4-5 разів менше енергії. Це відбувається через те, що енергозберігаючі лампи майже не нагріваються і витрачають енергію тільки на світло, а не на тепло. Також можна використати ефективні світлодіодні лампочки. Середній термін служби звичайної лампи розжарювання 1 000 годин, люмінесцентної - 15 000 годин, світлодіодної - 50 000 годин.
 • 2. Відключайте електроприлади, що тривалий час знаходяться в режимі очікування

  Навіть у режимі очікування побутові прилади поглинають енергію. Впродовж року одночасно включені чотири пристрої, такі, як телевізор, музичний центр, відеомагнітофон і «забутий» зарядний пристрій дадуть додаткову витрату електроенергії 300-400 КВт-годин. Звичайно ж, немає сенсу постійно включати і вимикати комп'ютер, якщо він використовується впродовж дня. Це негативно позначається на його функціонуванні. Проте під час перерв в роботі рекомендується вимикати монітор комп'ютера, або переводити комп'ютер в сплячий режим. Такі пристрої, як принтери і сканери, слід включати в мережу, тільки коли вони потрібні.
 • 3. Правильно встановлюйте холодильник

  Холодильник - один з головних споживачів електроенергії в наших будинках. Якщо хочете заощадити на електроенергії, не встановлюйте його біля радіатора опалювання або газової плити. Холодильник витрачатиме менше енергії на 20-30%, якщо поставити його біля зовнішньої стіни, але не впритул до неї. Чим більше повітряний проміжок між задньою стінкою холодильника і стіною, тим нижче температура теплообмінника і ефективніше його робота. Лід в холодильнику не холодить, а навпаки, працює теплоізолятором. Тому холодильник треба розморожувати, не допускаючи утворення крижаної «шуби».
 • 4. Стежте за станом плити на кухні

  Якщо у вас на кухні електрична плита, стежте за тим, щоб конфорки не були деформовані і щільно прилягали до днища посуду, що нагрівається. Це виключить зайву витрату тепла і електроенергії. А посуд з нерівним дном може привести до перевитрат електроенергії до 40-60%. Користуйтеся посудом з дном, яке рівне або трохи більше за діаметр конфорки електроплити. Накривайте посуд на плиті кришкою. Електроплита - наймарнотратніший з побутових електроприладів. Правильне використання електроплити - один з головних способів економії електроенергії. Якщо телевізор витрачає за рік близько 300 кВт-год, холодильник приблизно 450 кВт-год, то електроплита - більше 1000 кВт-год.
Час економити тепло