Економимо енергоносії

 • 5. Користуйтеся залишковим теплом побутових приладів

  Не вмикайте електроплиту на кухні наперед і вимикайте дещо раніше, ніж необхідно для повного приготування - використовуйте залишкове тепло конфорок. А для більшості кулінарних операцій потужний нагрів і зовсім не потрібний. Зазвичай рідину потрібно лише довести до кипіння, а потім доварювати на слабкішому режимі нагріву. В прасці зберігається залишкове тепло, якого вистачить на декілька хвилин прасування після вимкнення. Прасувальна дошка з теплорефлектором - також відмінний спосіб економії електроенергії. А чи знаєте ви, що занадто суху або занадто вологу білизну доводиться гладити довше, ніж трохи вологу, тобто відбувається більша витрата енергії.
 • 6. Видаліть накип на чайнику і кип'ятіть в ньому стільки води, скільки треба використати після кип’ятіння

  Накип в чайнику проводить тепло майже в тридцять разів гірше, ніж метал, тому істотно збільшує кількість енергії для кип'ятіння води.
 • 7. Не заставляйте батареї меблями.

  Перешкоди заважають теплому повітрю рівномірно поширюватися по кімнаті і знижують тепловіддачу радіаторів на 20%.
 • 8. Закривайте штори на ніч

  Повісьте на вікна щільні штори і закривайте їх тільки на ніч. Це допоможе зберегти тепло у будинку. Встановіть тепловідбивні екрани. Стіна за радіатором може нагріватися до 50°С. Нерозумно витрачати стільки тепла на розігрівання цегли або бетонних плит, особливо якщо в квартирі холодно. Встановіть за батареями тепловідбивні екрани з ізолона або простої алюмінієвої фольги. Це підвищить температуру в кімнаті в середньому на 2 градуси.
 • 9. Замініть чавунні радіатори на алюмінієві або біметалічні

  Тепловіддача цих радіаторів на 40-50 % вища. Якщо радіатори встановлені з урахуванням зручного знімання, то можна регулярно їх промивати, що також сприяє підвищенню тепловіддачі.
Час економити тепло