Економимо енергоносії

 • 10. Утепліть вікна!

  У більшості наших будинків витрати енергії на опалювання перевищують аналогічні витрати в європейських країнах зі схожим кліматом в 3-5 разів. За оцінками фахівців, до 50% втрат тепла відбуваються через вікна. Утеплення вікон може підвищити температуру в приміщенні на 4-5°С і дозволить відмовитися від електрообігрівача, який за сезон може споживати до 4000 кВт-год на одну квартиру. Краще, якщо вікна будуть з тепловідбивною плівкою. Це оптично-прозорий матеріал із спеціальним багатошаровим покриттям, який встановлюється на внутрішню поверхню зовнішньої віконної рами. Плівка пропускає 80% видимого світла, а усередині квартири відбиває близько 90% теплового випромінювання, що дозволяє зберегти тепло в приміщенні взимку і прохолоду влітку. Закладіть щілини у віконних рамах і дверних отворах. Для цього використайте монтажну піну, герметизуючі стрічки, що саморозширюються, силіконові і акрилові герметики. Підвищення температури повітря в приміщенні на 1-2 градуси забезпечене.
 • 11. Провітрюйте ефективно

  Постійно відкрита кватирка, як це не дивно, остуджує, але не провітрює. А ось якщо провітрювати «залпом», на короткий час широко відкривши вікна, тоді повітря встигне змінитися, але при цьому не «вистудить» кімнату - поверхні в приміщенні залишаться теплими. Але якщо ви вирішили змінити вікна, не забудьте при замовленні передбачити в їх конструкції проветрювачі. Тоді температура в приміщенні буде стабільнішою, як взимку, так і літом, повітря буде свіжішим і відпаде необхідність періодично відкривати вікно, втрачаючи при цьому великий об'єм теплого повітря. Результат - підвищення температури повітря в приміщенні на 2-5 градусів, а також зниження рівня вуличного шуму.
 • 12. Утепліть лоджію і балкон

  Особливо ретельно варто утеплити балконні двері. На нижній частині дверей можна закріпити кнопками декоративний килимок, а на поріг з боку кімнати покласти, щільно притискаючи до дверей, зшитий з товстої тканини валик. Набити його можна поролоном або обрізками тканини. Скління ж балкона або лоджії еквівалентно установці додаткового вікна. Це створює тепловий буфер з проміжною температурою на 10 градусів вище, ніж на вулиці, особливо в лютий мороз.
 • 13. Утепліть стіни. Не дайте теплу піти через підлогу

  10% тепловтрат в житлових будинках - це тепло, що йде через підвал. Тому в квартирі на першому поверсі, так само як і в заміському будинку, має сенс утеплити підлогу. Роблячи черговий ремонт, помістіть під підлогу тонкий шар пінополістиролу або пенофолу. Це гігієнічні, екологічні і безпечні в пожежному відношенні сучасні матеріали.
 • 14. Простежте за тим, щоб двері в під'їзд щільно закривалися

  Якщо двері в під'їзд погано закриваються, утеплення ваших власних вхідних дверей може виявитися неефективним. Цьому може допомогти або установка інерційного пристрою (так званий «доводчик дверей»), або кодовий замок.
 • 15. Економте газ

  У той же час при і приготуванні їжі також є можливості заощадити газ. Полум'я пальника не повинне виходити за межі дна каструлі, сковороди, чайника, бо тоді ви грієте повітря в квартирі. Економія складає 50% і більше. Посуд, в якому готується їжа, має бути чистим і без нагару. Забруднений посуд вимагає в 4-6 разів більше газу при приготуванні їжі. Застосовуйте економічний посуд, ці якості зазвичай рекламує виробник. Самі енергоекономічні вироби - з нержавіючої сталі з полірованим дном, особливо з шаром міді або алюмінію. Посуд з алюмінію, емальований і з тефлоновим покриттям дуже не економічна. Дверці духовки повинні щільно прилягати до корпусу плити і не випускати розжарене повітря. В цілому використання пропонованих заходів економного використання газу дає скорочення його споживання приблизно в 3 рази.
Час економити тепло